Občianske združenie Finančné centrum Team bolo založené s cieľom poskytovania služieb v oblasti výchovy, rozvoja telesnej kultúry a športu detí, mládeže, ale aj dospelých. V súlade s týmto cieľom chce Finančné centrum Team poskytovať tieto všeobecne prospešné služby, ako aj organizovať podujatia na prezentáciu rôznych foriem aktívneho využitia voľného času – cyklistiky, turistiky, horolezectva, skialpinizmu, badmintonu. 

V súčasnosti sa členovia nášho združenia venujú prevažne cyklistike, či už vytváraniu komfortných podmienok a zabezpečovaniu servisu pre našich klubových jazdcov alebo príprave najväčšiemu podujatiu nášho teamu – Finančné centrum maratón, MTB preteku na horských bicykloch.

Naši cyklisti jazdia v dresoch vo farbách klubu, ktoré je pod logom nášho sponzora vidieť na takmer všetkých cestných alebo horských pretekoch.

Okrem cyklistiky sa venujeme vo veľkej miere aj turistike. Organizujeme rôzne výlety do prírody, výstupy na štíty našich hôr a zúčastňujeme sa aj výstupov a vysokohorských expedícií po celom svete.

Naši členovia sú športoví nadšenci, nájdu sa medzi nami mnohostranne športovo orientovaní ľudia, venujúci sa horolezectvu nielen na Slovensku, takmer všetci sú dobrí lyžiari, viacerí aj skialpinisti, iní zasa rafťáci a vodáci a radi sa všetci stretnú aj pri turnaji v badmintone.