Horská cyklistika Náš výber Súťaže

Pretek: NOVA Cup Dolní Morava

Mesiac Jún ako aj minulý rok priniesol prvý závod za hranicami. Nova Cup v Dolní Morave pripravil opäť luxusnú trať a závod v namakanej českej konkurencií. Táto trať je známa svojimi dlhými kopcami a technickými zjazdami, ktoré mali preveriť formu pred nadchádzajúcim etapákom v Poľksých beskidoch.

Hneď po štarte sa štartovné pole začalo deliť na rôzne skupiny. V tej najrýchlejšej úvodnej skupine sa dokázal z našich chalanov udržať len Vladimír Hojdík, ktorý dokázal úspešne diktovať tempo celej skupinke. V druhej skupine ostali Dávid Dvonč so Samuelom Mikolajčíkom.

Bohužiaľ závod narozdiel od minulého roku „nezachutil“ Danielovi Drgovi, ktorý sa ihneď po štarte musel vysporiadať s príliš vysokým tepom, pre ktoré vycúval až do stredu štartovného pola. V priebehu závodu sa mu však podarilo zmazať manko na skupiny pred ňou čo ho stálo veľa síl, ktoré chýbali na konci.

To sa však nedá povedať o Vladovi Hojdíkovi, ktorý nezaháľal a dokázal doviezť do cieľa skvelé druhé miesto – na začiatok sezóny v CZE – NOT BAD !

Related posts

Tímové sústredenie 2022, alebo späť na ostrove po 2 rokoch

Daniel Drga

Pretek: KPŽ Šumava

Daniel Drga

Pretek: KPŽ Beroun

Daniel Drga

Zanechať komentár