Cyklisti Cyklistika Horská cyklistika Náš výber Súťaže

Pretek: ŠBOT XCM Slovenský raj-Hrabušice

Po troch závodoch strávených v zahraničí sa náš tím vrátil na Slovenské podujatie. Týmto podujatím bolo 2. kolo Škoda Bike Open Tour v Hrabušiach v okolí Slovenského raja. Táto trať ako býva zvykom prináša riadny „letecký deň“ a zastúpenie sme mali na strednej trati, ale aj na tej dlhej.

Prvým štartom na programe bol štart dlhej trate na ktorú sa postavil Daniel Drga a Vladimír Hojdík. Po úvodných kilometroch sa v prvej skupine držal Vladimír Hojdík a so stratou cca 15s ho nasledoval Daniel Drga – ten však minul v jednom z rýchlych zjazdov odbočku a bohužiaľ stratil pozíciu v TOP 10 ale aj šancu o lepší výsledok. Vladimír Hojdík pár KM nato bojoval s technickým problémom na jeho zadnom kolese, ktorý spôsobil menší defekt po prerazení na kameni. Celkovo teda našich eliťákov stál tento závod veľa smoly.

Opačný scenár zaznamenali naši chalani Baco, Mikolajčík ktorí vybojovali celkovo 2-3. miesto. Na krátkej trati ich vo výsledku doplnil Dominik Gábriš, ktorý došiel za skupinou v rámci juniorov s cca 15 minutovou stratou.

Related posts

Pretek: XCO UCI C1 Turčianske Teplice

Daniel Drga

Pretek: Beskidy MTB Trophy Sczyrk Poľsko

Daniel Drga

Čierna labuť v praxi alebo rok 2020 očami výkonnostného cyklistu

Vladimír Hojdík

Zanechať komentár